Proč je hladina draslíku v krvi nízká?

Obsah

Proč je hladina draslíku v krvi nízká?

Proč je hladina draslíku v krvi nízká?

Pokud je hladina draslíku v krvi nízká, mozek nedokáže účinně zpracovávat a vysílat signály potřebné pro aktivaci peristaltických pohybů střev. Peristaltika se proto zpomaluje a stejně tak se zpomaluje i trávení potravy, což vede k řadě trávicích potíží, jako jsou nadýmání, plynatost a zácpa ( 9, 10 ).

Jak získat draslík z stravy?

Draslík je základní prvek nezbytný pro růst a fungování všech živých buněk. Většina lidí může získat draslík v běžné stravě z banánů, sladkých brambor (batáty), mangoldu, mléčných výrobků, obilovin, fazole, čočky, ale také v ovoci a zelenině.

Co je draslík ve stravě?

Draslík ve stravě Draslík je v naší stravě zastoupen v různé míře. Jeho bohatým zdrojem je především maso, cereálie. Ze zeleniny brambory, špenát, fazole, rajčata, houby, z ovoce banány, hrozny, meruňky. Dále jej v hojné míře obsahuje kandované ovoce, datle, fíky, meruňky, oříšky.

Jaké jsou přírodní zdroje draslíku?

Přírodní zdroje draslíku: 1 špenát, brokolice, brambory, celer, mrkev, rajčata, špenát, jarní cibulka 2 fazolové lusky 3 datle, fíky, rybíz, banány, meruňky 4 česnek, medvědí česnek (cca 560mg ve 100g) 5 bazalka pravá semena 6 houby a ořechy 7 jablečný ocet 8 Maca peruánská, je zdrojem minerálů (železo, vápník, hořčík, zinek, měď, sodík, draslík, jód), aminokyselin, saponinů, tříslovin, mastných kyselin (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), sterolů, proteinů, uhlovodanů, vlákniny a vitamínů ...

Související příspěvky: