Jak si vzít multivitaminové doplňky stravy?

Obsah

Jak si vzít multivitaminové doplňky stravy?

Jak si vzít multivitaminové doplňky stravy?

Když dojde na multivitaminové doplňky stravy, správně byste si měla vzít pouze jednu tabletku, abyste vyplnila mezery ve stravě. Ve skutečnosti ale značná část populace konzumuje málo ovoce a zeleniny a ve svém jídelníčku postrádá potraviny s obsahem vlákniny, vápníku, draslíku, hořčíku a omega-3 mastných kyselin.

Co obsahuje surové železo?

Surové železo obsahuje řadu nežádoucích příměsí jako je uhlík C (3–5%), křemík Si a fosfor P. V menší míře přijímá i síru S, která je ale více zadržena v podobě sulfidu manganatého MnS ve strusce. Surové železo se dobře odlévá, nejčastěji do forem požadované velikosti nebo do ingotů či housek.

Kdo je železo?

Železo (chemická značka Fe, latinsky Ferrum) je nejrozšířenější přechodný kovový prvek a druhý nejrozšířenější kov na Zemi, je také hojně zastoupen i ve vesmíru, kde hraje významnou roli ve vývoji hvězd. Lidstvu je znám již od pravěku.

Co je elementární železo?

Chemicky je elementární železo značně nestálé a reaktivní. Velmi snadno se rozpouští působením minerálních kyselin. V kyselině chlorovodíkové se rozpouští za vzniku chloridu železnatého, který se velmi rychle oxiduje rozpuštěným kyslíkem ve vodě na chlorid železitý.

Související příspěvky: