Jak zabránit převaření okurek?

Obsah

Jak zabránit převaření okurek?

Jak zabránit převaření okurek?

Zavařené okurky pak nechte pomalu vychladnout otočené dnem nahoru. Pokud doporučený čas třeba kvůli nějaké jiné činnosti překročíte, ochlaďte sklenice ve vodě, která má minimálně 40° Celsia - ve studenější by sklenice mohly popraskat. Tímto jednoduchým způsobem se ve většině případů podaří zabránit převaření okurek.

Jak se připravují přerostlé okurky?

Přerostlé okurky - tzv. hadovky - se oloupou, odstraní se z nich semínka a nakrájí se na malé kostičky. Ty se smíchají s nakrájenou cibulí a směs se ve sklenicích zalije klasickým základním nálevem. Po uzavření víčky se čalamáda steriluje při teplotě 85° Celsia 20 minut. Okurka je vynikající i při nachlazení a kašli!

Jaké jsou nejlepší okurky na zavařování?

Na zavařování jsou nejlepší hruboostné - bradavičnaté - okurky. Měly by být přibližně stejně velké a mít také podobný tvar. Ideální velikost je 7 až 10 centimetrů, průměr 1,5 až 3 centimetry. Měli byste také mít několik menších, kterými okurky ve sklenici utěsníte.

Kdy vysadíme okurky?

„Pokud okurky vysadíme koncem června a v červenci, je nutné při výsadbě zachovat větší vzdálenosti mezi rostlinami (větší spon) než při jarní výsadbě – vychází to zhruba 1,5 rostliny na 1 m2. S přechodem léta do podzimu ubývá světla, a tak je potřeba rostlinám zajistit dobré podmínky k růstu,“ radí Jan Prášil v pořadu Gondíci s. r. o.

Související příspěvky: