Jak zpracovat jablka?

Obsah

Jak zpracovat jablka?

Jak zpracovat jablka?

Jak zpracovat jablka 1 Čatní/Chutney/Čatný. Čatní je tradiční indická pochoutka, která se u nás v České republice velmi dobře ujala. ... 2 Jablečný kompot. Jablka oloupejte a nakrájejte na osminky. Odstraňte jadřince a kousky naskládejte do větších sklenic. 3 Jablečný kompot k rychlé spotřebě. Opět oloupaná jablka nakrájejte na čtvrtinky a povařte s plátky pečlivě umytého citronu, 3 kousky celé skořice a pár kousky hřebíčku.

Proč jsou jablka sytější než plátky jablek?

Jablka obsahují velké množství vlákniny a vody, což jsou dvě látky, které přispívají ke zmírnění hladu a zvyšují pocit sytosti. Účastníci jedné studie, kteří před jídlem konzumovali plátky jablek, se cítili sytější než ti, kteří pili jablečný džus, šťávu z jablek nebo nejedli jablka vůbec.

Proč jsou jablka zdravá?

Jablka patří mezi nejoblíbenější ovoce a je tak správně. Jsou totiž velmi zdravá a jejich léčivé účinky byly potvrzeny mnoha vědeckými studiemi. V tomto článku se podíváme na 10 kladných účinků jablek na vaše zdraví. Co si z článku odnést?

Jak jablka působí na zdraví srdce?

Shrnutí: Jablka kladně působí na zdraví srdce, a to hned několika způsoby. Jednak obsahují velké množství ve vodě rozpustné vlákniny, která snižuje cholesterol. Navíc obsahují také polyfenoly, které snižují krevní tlak i riziko vzniku cévní mozkové příhody.

Související příspěvky: