Co je největší nebezpečí pro slimáky?

Obsah

Co je největší nebezpečí pro slimáky?

Co je největší nebezpečí pro slimáky?

Pro slimáky je největším nebezpečím ztráta vody, voda tvoří větší část jejich těla, proto jsou přes den ukryti na vlhkých místech. A právě tomu bychom proto měli přizpůsobit režim zalévání. Je to plzák španělský, který se k nám dostal náhodně z Pyrenejského poloostrova s dovozem exotických plodin v 90. letech minulého století.

Proč jsou slimáci největším nepřítelem našich zahrad?

Vedle nedostatku vláhy jsou slimáci největším nepřítelem našich zahrad. Maji neuvěřitelnou schopnost se rozmnožovat a plzák španělský zde ani nemá přirozené nepřátele. A tak není divu, že jejich výskyt na českých zahrádkách roste do astronomických hodnot.

Jak se zbavit slimáků?

Slimáci potřebují pro plazení vlhko, suché povrchy je zastaví. Postavte si kolem záhonů zátarasy z prken, plechu nebo pletiva. 8. Nastražte jim lákavou past Do země zasaďte konzervu se psím nebo kočičím žrádlem a počkejte, až se do ní slimáci sami chytí.

Jak použít konzervu proti slimákům?

Do země zasaďte konzervu se psím nebo kočičím žrádlem a počkejte, až se do ní slimáci sami chytí. Stejně lákavé jsou pro ně i navlhčené granule. 9. Použijte chemii Velmi dobré výsledky v boji proti slimákům mají nejrůznější chemické prostředky a lapače.

Související příspěvky: