Proč se sníh ze starších vajec šlehne?
Proč se sníh ze starších vajec šlehne?
Ty časem ubývají, bílek ztrácí svou hustou konzistenci a řídne. Proto se sníh ze starších vajec nedá vyšlehat pořádně a hůř drží. Pokud ovšem netušíte, jak stará vajíčka jsou, raději před šleháním přidejte na každé vejce jednu lžičku studené vody. Získáte tak dvakrát tolik sněhu než ze samotných bílků.
Jak správně šlehat sníh?
Sníh je správně ušlehán, když po vytažení metly zůstanou stát vytažené špičky a neohýbají se. Také můžete nádobu, ve které sníh šleháte, obrátit dnem vzhůru, pokud v ní sníh zůstane "pevně sedět", aniž by se pohnul, je správně ušlehaný. Další šlehání je již zbytečné a škodlivé. Přešlehaný sníh rychle vlhne a potom špatně "kypří" pokrm.
Jak připravit sníh před šleháním?
Cukráři doporučují vytřít mísu před šleháním citrónem. Chceme-li mít jistotu, že sníh zaručeně dobře ušleháte, použijte čerstvá vejce. Pokud ovšem netušíte, jak stará jsou, raději před šleháním přidejte na každé vejce jednu lžičku studené vody. Získáme tak dvakrát tolik sněhu než ze samotných bílků.
Co dělat, když děláte sněhové pečivo?
Pokud děláte například sněhové pečivo, jako jsou pusinky nebo dort Pavlova, cukr si předem odvažte přesně podle předpisu, nikdy ho nedávkujte odhadem. Když nechcete mít sníh sladký, protože ho budete přidávat například do nádivky nebo zeleninových placiček, přidejte k bílkům místo cukru špetku soli.