Jaký byl mýtus řetězového rozvodu?

Obsah

Jaký byl mýtus řetězového rozvodu?

Jaký byl mýtus řetězového rozvodu?

Tento mýtus spojený s životností řetězového rozvodu se na mnoho let usadil v myslích mnoha řidičů i mechaniků. V následujících letech se změny na pohonných jednotkách dotkly také rozvodu motoru a prakticky všichni (s výjimkou několika motorů) výrobci přešli na ozubené řemeny.

Jaké jsou řetězové rozvody?

Řidiči se vždy přeli: Corrado nebo Calibra, Camaro nebo Mustang, benzín nebo nafta a řemen nebo řetěz. Po mnoho let dominovali příznivci řetězů, ale motory 3,0 TDI, 1,2/1,4 TSI nebo oplácký Z13DTH všem důrazně připomněly, že řetězový rozvod není vždy nejlepší volbou.

Kdo je součástí řetězového rozvodu?

Napsali bychom: „Řetěz je jednou ze součástí systému rozvodů. Tento díl není třeba měnit po celou dobu životnosti vozu.“ Kdo si pamatuje motory OM 615.913, OM 615.940 nebo OM 601.912, má je spojeny s bezporuchovým rozvodovým systémem. Tento mýtus spojený s životností řetězového rozvodu se na mnoho let usadil v myslích mnoha řidičů i mechaniků.

Proč je bezporuchový řetěz ideálním řešením pro vysokootáčkové motory?

Bezporuchový řetěz je často spojován s vozem Mercedes W123, který však dosahoval 55 koňských sil při 4.200 ot/min. Může se to zdát málo při srovnání s motorem W213, který generuje 194 koní při 3.800 ot/min. Jak to však souvisí s dalším mýtem? MÝTUS 3. Řetěz je ideálním řešením pro vysokootáčkové motory

Související příspěvky: