Proč je nemožné zaměnit krokodýl a aligátor?

Obsah

Proč je nemožné zaměnit krokodýl a aligátor?

Proč je nemožné zaměnit krokodýl a aligátor?

Navzdory zdánlivé podobnosti je téměř nemožné zaměnit krokodýl a aligátor při bližším zkoumání: 1 aligátoři jsou obvykle menší než krokodýli, 2 krokodýli mají úzkou a dlouhou čenich, zatímco aligátoři mají zploštělý a tupý tvar, 3 krokodýly jsou častější a nyní existuje asi třináct druhů tohoto plazů a aligátoři jsou zastoupeni pouze dvěma druhy, More ...

Kde jsou aligátorové senzorické orgány umístěny?

Aligátorové senzorické orgány jsou umístěny pouze v hlavě. Mezi jinými je průměrná délka těla aligátora zpravidla výrazně kratší než velikost těla ostatních představitelů řádu krokodýlů. Habitat je velmi důležitým faktorem, který umožňuje správné rozlišení všech druhů.

Co je rozdíl mezi aligátorem a krokodýlem?

Hlavní rozdíl mezi aligátorem a dalšími zástupci, kteří patří do řádu krokodýlů, je širší zadní a zadní oční pozice. Barvení krokodýla a aligátora se mírně liší v závislosti na druhu a lokalitě.

Jak se krokodýl liší od aligátora?

Jak se krokodýl liší od aligátora? Hlavní rozdíl, který můžete okamžitě rozlišit od krokodýla, je ve tvaru hlavy. U krokodýla je delší a tlama je špičatá. Hlava aligátora je širší, kratší a má "matnou" tvář. Plaz nemá také vidět dolní 4. zub, když jsou čelisti zavřené.

Související příspěvky: