Jaký je stupeň smažení hranolky?

Obsah

Jaký je stupeň smažení hranolky?

Jaký je stupeň smažení hranolky?

Zatímco některé recepty počítají se smažením na 160 a 190 stupňů, jiné jen na 100 stupňů. Jenže smažíte-li v pánvi, není to tak snadné rozeznat. Pokud nemáte kuchyňský teploměr, pomůže vám tento taháček. Stačí, když hranolku zkušebně ponoříte do oleje a budete pozorovat, co se děje. 1. Hranolky blanšírované a pak 2x smažené

Kdo nemá rád hranolky?

Ukažte mi někoho, kdo nemá rád hranolky. Navzdory tomu, že mají mnoho kalorií, si je čas od času rád dopřeje každý. Ale vyčarovat doma ty opravdu křupavé z pravých brambor, není tak snadné, jak by se na první pohled zdálo.

Co jsou hranolky pečené v troubě?

Ty pečené v troubě zase chutnají spíš jako pečené brambory než hranolky. Navíc, jak se během našeho pokusu ukázalo, co člověk to jiná hranolka. Někdo nedá dopustit na ty uvnitř kašovité, jiný upřednostňuje ty trochu na zkus a já si oblíbila octovou marinádu.

Jak připravit hranolky?

Vyzkoušela jsem proto 5 různých způsobů přípravy hranolek, které jsem našla na internetu. Možná se budete divit, ale připravit krásně křupavé domácí hranolky není vůbec jednoduché. Rozhodně nestačí nakrájet brambory a hodit je do rozpáleného oleje.

Související příspěvky: