Kde se nachází rezistentní škrob banánu?

Obsah

Kde se nachází rezistentní škrob banánu?

Kde se nachází rezistentní škrob banánu?

Pektin: Jeho množství klesá spolu s tím, jak banán zraje. Pomalu stravitelný (rezistentní) škrob: Nachází se v nezralých banánech. Rezistentní škrob tělo není schopno strávit, a tak se dostává až do tlustého střeva, kde se stává potravou pro tělu prospěšné baktérie, žijící v zažívacím traktu ( 11, 12, 13 ).

Proč banány pomáhají při hubnutí?

Shrnutí: Banány vám mohou pomoci při hubnutí. Obsahují málo kalorií a naopak velké množství živin a vlákniny, která může snižovat pocit hladu. Draslík je velmi důležitý prvek pro zdravé srdce, zejména pro regulaci krevního tlaku. Bohužel, i když je tento prvek velmi důležitý, většina lidí trpí nedostatkem draslíku ( 21 ).

Jak působí banány na naše zdraví?

A jak působí na naše zdraví? Banány jsou nejen chutné, ale hlavně velmi zdravé. Obsahují celou řadu důležitých vitamínů a živin a kladně ovlivňují trávení, zdraví srdce a hubnutí. Kromě vysokého obsahu živin jsou také velmi vhodnou potravinou ke svačině.

Proč jsou banány skvělým zdrojem draslíku?

Banány jsou skvělým zdrojem draslíku a jeden středně velký banán (118 g) obsahuje 9% doporučené denní dávky draslíku. Strava bohatá na draslík může pomoci snížit krevní tlak a lidé, kteří jí hodně draslíku mají až o 27% menší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění než ostatní ( 22, 23, 24, 25 ).

Související příspěvky: