Co jsou nejoblíbenější rajčata?

Obsah

Co jsou nejoblíbenější rajčata?

Co jsou nejoblíbenější rajčata?

Rajčata patří mezi jednu z nejoblíbenějších plodin. Tato oválná, kulatá, šišatá nebo hruškovitá zelenina se vyznačuje příjemnou sladkou chutí, šťavnatostí a vysokým obsahem vitamínů. Oproti koupeným plodům mají ale ty vlastnoručně vypěstované plodiny o mnoho lepší a sladší chuť, protože je my nebo místní zemědělci sklízíme až v ten správný čas.

Jak předejdete rajčata?

Nejlépe jí předejdete tak, že nenecháte rajčata dotýkat se země. Pokud se větvičky rajčat ohnou pod tíhou plodů, podepřete je prkýnkem, kouskem dřeva (každý správný hospodář si schovává každý kousek dřeva, protože ví, že se bude hodit).

Proč jsou rajčata populární?

Rajčata jsou tak populární, že jejich pěstování se neubrání ani lidé v bytě. Pěstování rajčete totiž není v zásadě nijak složité. Tato plodina si poradí takřka se všemi podmínkami. Jde o velmi odolnou rostlinu, někdo by mohl říct, že se chová jako plevel.

Jaké jsou vitamíny v rajčatách?

Rajčata obsahují vitamín B1, B2, B6, C, E a provitamín A, z minerálních látek vápník, fosfor, železo, jód, měď a draslík. Jsou vynikajícím léčivem na zánět močových cest, čistí ledviny, pomáhají při bolestivém močení a nezhoubném zvětšení prostaty.

Související příspěvky: