Co se řadí pod pojem motorový vozík?

Obsah

Co se řadí pod pojem motorový vozík?

Co se řadí pod pojem motorový vozík?

Pod pojmem motorový vozík si většina z nás představí klasický vysokozdvižný vozík, ale už málo kdo ví, že se zde řadí např. tažné, nízkozdvižné, ručně vedené vozíky atd. Ucelený přehled, co vše spadá pod pojem motorový manipulační vozík, přináší následující tabulka. Od 1. srpna 2000 je v účinnosti norma ČSN 26 8805 Manipulační vozíky s vlastním ...

Kdy máme vozíky pro děti?

Podle velikosti máme vozíky pro děti, dospívající a dospělé, podle využití vozíky standardní, speciální (sportovní) a sanitární, podle skladování vozíky rozkládací či pevné, anebo nejčastější je dělení podle způsobu pohonu na vozíky mechanické a elektrické.

Proč jsou vozíky odkázané?

Jejich uživatel je odkázaný na pomoc okolí. Tyto vozíky se používají převážně v nemocnicích či v domovech důchodců. Jsou charakteristické vysokou zádovou opěrkou s ručkami pro vedení klienta na vozíku, vysokými bočnicemi s područkami, a někdy také absenci poháněcí obruče.

Jak vybrat invalidní vozík?

Invalidní vozík na předpis lékaře. ... Složením vozíku, který zrovna nepoužíváte, šetříte také místo v bytě. Šířka složeného vozíku je zhruba 30 cm. Veškeré námi prodávané invalidní vozíky mají skládací rám. 6. Pneumatická anebo plná kola.

Související příspěvky: