Jak se ošetřovat ořechy proti bakterióze?
![Jak se ošetřovat ořechy proti bakterióze?](https://i.ytimg.com/vi/v83P1X-kd7I/hq720.jpg?sqp=-oaymwEcCOgCEMoBSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLCU2c6-SWWe5kFiQb1uWcJQ-p1rVQ)
Jak se ošetřovat ořechy proti bakterióze?
Domnívám se, že půjde spíše o bakteriózu, která zaviní, že jádro scvrkne a zčerná. Ořešáky proti bakterióze ošetřujeme měďnatými přípravky, 14 dnů po odkvětu. Pokud prší, ošetření se opakuje ještě jednou či dvakrát, v intervalu 14 dnů. Pokud vlašské ořechy zčerviví při uskladnění, patrně se do nich dali potravinoví moli.
Proč černaní vlašských ořechů?
Existují 3 důvody černaní vlašských ořechů. Za prvé, může jít o výše zmíněnou bakteriózu, kdy jádro scvrkne a zčerná. V tomto případě se hnědé skvrny objevují také na listech a na rubině (zelené slupce). Hnědá slupka, která se oddělí od ořechu, to je houbová skvrnitost.
Co je červivý vlašský ořech?
Červivý vlašský ořech jsem ještě neviděl, ani v literatuře jsem o něm nenašel zmínku. Domnívám se, že půjde spíše o bakteriózu, která zaviní, že jádro scvrkne a zčerná. Ořešáky proti bakterióze ošetřujeme měďnatými přípravky, 14 dnů po odkvětu. Pokud prší, ošetření se opakuje ještě jednou či dvakrát, v intervalu 14 dnů.