Jaké jsou možnosti připojení počítače k internetu?

Obsah

Jaké jsou možnosti připojení počítače k internetu?

Jaké jsou možnosti připojení počítače k internetu?

V současnosti existuje několik možností pro připojení počítače k internetu: 1 telefonní linka (majitelem linky je telefonní operátor) využívá se modem dříve se používalo vytáčené připojení, později ISDN a dnes různé varianty DSL někdy je linka vyhrazena pouze pro datové přenosy 2 kabelová přípojka 3 bezdrátová datová síť satelitní síť mobilní telefonní síť Wi-Fi

Jak se připojit k internetu?

Jak se připojit k internetu aneb Jaké typy připojení jsou na výběr? 1 Drátová připojení. Jak je z názvu patrné, je realizováno vždy nějakým druhem kabelu (viz níže). Vysoké rychlosti pro stahování a odesílání dat. 2 Bezdrátové připojení k internetu. (Obecně až lidově označované jako WiFi) je v Česku vůbec nejpoužívanější. ... 3 Rychlé mobilní internetové připojení. Dá se říct, že ve srovnání s jinými vyspělými státy je mobilní internetové připojení v Česku stále v jakési dětské fázi.

Co je bezdrátové připojení k internetu?

Bezdrátové připojení k internetu (WiFi; standard IEEE 802.11) je zvláště v České republice vůbec nejpopulárnějším způsobem připojení. Důvodem, proč se z nás stala bezdrátová velmoc, je v pomalém a těžkopádném rozvoji pevných sítí.

Kdo je poskytovatelem připojení k internetu?

Zprostředkovatele připojení k internetu označujeme Internet service provider (ISP). V současnosti existuje několik možností pro připojení počítače k internetu: telefonní linka (majitelem linky je telefonní operátor) využívá se modem. dříve se používalo vytáčené připojení, později ISDN a dnes různé varianty DSL.

Související příspěvky: