Jaká je viskozita oleje při vysokých teplotách?

Obsah

Jaká je viskozita oleje při vysokých teplotách?

Jaká je viskozita oleje při vysokých teplotách?

Při smíchání olejů s různou viskozitou při vysokých teplotách se může konečná viskozita oleje mírně měnit Mnoho značek dnes vyrábí své oleje v souladu s normami API (USA) a ACEA (Evropa). Tento olej lze smíchat s jiným olejem od jiného výrobce, který je také certifikován společností API nebo ACEA.

Je možné smíchat motorové oleje s olejem?

Názory řidičů se liší v otázce: je možné smíchat motorové oleje s různými vlastnostmi, ovlivní to motor. Někdo kategoricky popírá tuto iniciativu, protože věří, že z ní nebude nic dobrého. Koneckonců bude fáze mytí motorů vyloučena. Někdo, naopak, ujišťuje, že v takových "mixech" není nic špatného. Obě tyto strany argumentují.

Jaké oleje lze nalit do minerálů?

Je také možné je smíchat s oleji, které jsou získány v důsledku procesu hydrokrakování. Další možností, která je vhodná pro přidání do "minerální vody", může být "syntetika", jejíž základem jsou poly-alfa-olefiny (PAO). Takové typy syntetických olejů, jako je polyester, silikon a glykol, lze nalit do minerálů, ale existují určité nuance.

Můžeme smíchat olej s jiným olejem?

Tento olej lze smíchat s jiným olejem od jiného výrobce, který je také certifikován společností API nebo ACEA. Současně je minimalizována možnost získání negativního výsledku, při němž mohou dojít k negativním reakcím (klesá sraženina, dochází k pěnění).

Související příspěvky: