Jak jezdit na bioplyn?

Obsah

Jak jezdit na bioplyn?

Jak jezdit na bioplyn?

Jakmile tedy máte vozidlo s motorem na CNG, můžete automaticky jezdit i na očištěný biometan. Stejně jako u jízdy CNG doporučují oboroví znalci i při jízdě na bioplyn používat vhodné motorové aditivum pro CNG / biometan. Důvody jsou identické. Způsob vzniku bioplynu je současně jeho výhodou i limitem.

Kde je bioplyn produkován?

Bioplyn je produkovaný zejména v: 1 přirozených prostředích, jako jsou mokřady, sedimenty, trávící ústrojí (zejména u přežvýkavců), 2 zemědělských prostředích, jako jsou rýžová pole, uskladnění hnoje a kejdy, 3 odpadovém hospodářství na skládkách odpadů (zde je označovaný jako skládkový plyn ), na anaerobních čistírnách odpadních vod (ČOV), v bioplynových stanicích.

Kde vzniká bioplyn?

Bioplyn vzniká v organických materiálech, například v odpadovém hospodářství na skládkách odpadů, na hnojištích, v mokřadech nebo v čistírnách odpadních vod (ČOV). Proto je také někdy označován jako skládkový plyn. Poměrně často se lze také setkat s označením biometan, což je název odkazující na hlavní chemickou složku bioplynu.

Může být bioplyn používán k výrobě tepla nebo elektřiny?

Bioplyn vyprodukovaný v bioplynových stanicích, v čistírnách odpadních vod a na skládkách, může být využíván k výrobě tepla, elektřiny nebo k pohonu různorodých dopravních prostředků. Na očištěný biometan jezdí ve světě stále častěji automobily, autobusy, samozřejmě i zemědělská technika nebo dokonce některé vlakové soupravy.

Související příspěvky: