Co jsou žluté krevety?

Obsah

Co jsou žluté krevety?

Co jsou žluté krevety?

Žlutá (citronová) krevety, nebo žluté krevety (jiné názvy - kanárka, žlutá perla) je malá sladkovodní krevety o velikosti 2,5-3 cm, je výsledkem výběru několika druhů. Jediný druh, který má čistě žluté tělo.

Kde se objevují nové krevetky?

I u nás se konečně objevují importy nových barevně zajímavých krevetek a několika málo českým a slovenským chovatelům se daří je i množit. Mnozí akvaristé zatouží po krevetkách jako po doplňku akvária, buď proto, že je chtějí vyzkoušet jako biologickou zbraň proti řasám, nebo se jim prostě líbí.

Jaké jsou sladkovodní krevety?

Ale všechny krevety jsou navzájem relativně klidné, nechají se jíst i mladíci. Sousedé musí být navzájem úměrní. Žlutá (citronová) krevety, nebo žluté krevety (jiné názvy - kanárka, žlutá perla) je malá sladkovodní krevety o velikosti 2,5-3 cm, je výsledkem výběru několika druhů.

Proč jsou krevetky smrtelně nebezpečné?

Dusitany, amoniak, težké kovy a další jedy jsou pro krevetky smrtelně nebezpečné už ve stopových množstvích. V akváriu s krevetkami se zásadně vyhýbejte používání jakýchkoliv léčiv, dezinfekčních prostředků, chemikálií na odstranění řas nebo šneků apod. Pozor dejte také na dekoraci, aby neuvolňovala nějaké škodlivé látky.

Související příspěvky: