Kdo je náhodná otrava?

Obsah

Kdo je náhodná otrava?

Kdo je náhodná otrava?

Náhodná otrava 1 Děti ve věku 1–5 let (léky, kosmetické přípravky a jiné chemikálie). 2 Dospělí při výkonu povolání (např. při práci v prostředí s vyšší koncentrací toxických plynů či par, v zemědělství či v... 3 Náhodná záměna – trvalým zdrojem otrav je nalévání jedovatých látek do lahví od nápojů. 4 Otravy zplodinami při hoření, nejčastější je otrava oxidem uhelnatým, která má... More ...

Jak se projevuje otrava olovem?

Objeví se zvracení, křečovitá bolestbřicha (Saturninská kolika), křeče (to jsou většinou první známky vysoké toxické dávky olova), dále například svalová slabost. Akutní otrava olovem může vyvolat i epileptický záchvat a může mít za následek až ztrátu vědomí.

Zda se jedná o otravu olovem?

Jednoduchý krevní test na hladinu olova v krvi, takzvaná plumbémie, prokáže, zda se vůbec jedná o otravu olovem. Za otravu olovem se považuje hladina v krvi vyšší než 10 mikrogramů na decilitr.

Kdy vznikají otravy?

Nejčastěji vznikají záměnou, omylem, a jedná-li se o alkohol, drogy či sebevražedný úmysl pak vlastním přičiněním. Jako univerzální protijed na všechny otravy můžete použít roztok 1l vody s rozpuštěnými 10-20 tabletami živočišného uhlí. V případě sebevražedného jednání je velice důležité zajistit tuby a krabičky od léků.

Související příspěvky: