Jaká je hmotnost létání s dronem?

Obsah

Jaká je hmotnost létání s dronem?

Jaká je hmotnost létání s dronem?

Pokud si létáním s dronem budete chtít vydělávat, je úplně jedno jakou má hmotnost. Automaticky spadáte do nejpřísnější kategorie viz tabulka na konci článku. Pokud jej máte jen na rekreační účely, je pro vás důležitá hmotnost 0,91 Kg.

Kde mohou drony létat?

Mimo letiště o kterých si povíme dále, mohou drony létat jen v nejnižším vzdušném prostoru třídy G a to do výšky 300 metrů nad zemí. Vyhnout se musíte zakázaným prostrorům (LKP - prohibited) a omezeným prostrorům (LKR - restricted).

Jak létat s dronem v zimě?

Připravili jsme pro vás pár tipů, jak létat s dronem v zimě, abyste nedopadli jako ztroskotaní polárnici. Jak první zkontrolujte v manuálu technické specifikace dronu, jestli můžete se svým modelem létat, i když je pod nulou (např. dron Mavic Mini nebo drony řady Mavic 2 mají provozní teplotu 0 - 40 °C).

Kde mohu se svým dronem létat?

Kde mohu se svým dronem létat? V průběhu vzletu a přistání se nesmíte přiblížit k osobě na méně než 50 metrů horizontálně (kromě pilota nebo doprovázejících osob). Pro drony do 7Kg platí, že minimální vzdálenost od osob a staveb musí být bezpečná.

Související příspěvky: