Co jsou brusky k užitku?

Obsah

Co jsou brusky k užitku?

Co jsou brusky k užitku?

Výjimkou potvrzující pravidlo jsou brusky, se kterými budete brousit horizontální plochy, jako jsou podlahy, ležící fošny atd. V těchto případech může být vyšší hmotnost k užitku, protože těžší bruska svou vahou působí na opracovávaný materiál vyšším tlakem – tím pádem na brusku nemusíte tolik tlačit Vy a šetříte síly.

Jaké jsou brusky pro broušení?

Broušení provádí brusný kotouč, který se dá vyměnit kotouč s jinou zrnitostí, případně za leštící kotouč. Tyto brusky se využívá především v dílnách, kde se vyrábí nábytek. Pokud jste na základě předchozích zvolili typ brusky pro Vaši práci, tak teď je na řadě výběr z konkrétní kategorie.

Co je nejběžnější pásová Bruska na dřevo?

Nejběžnější pásová bruska na dřevo či kov má brusný pás v rozmezí 75 – 100 milimetry, k dostání jsou však také se s daleko slabším pásem, tak zvaný pásový pilník. Pásová bruska by se měla používat po směru vláken dřeva, jinak dochází k nehezkým otřepům.

Jaký je výkon úhlových brusek?

Veličina výkonu je u úhlových brusek stěžejní rozhodovací kritérium a je lepší sáhnout po výkonnější, protože nikdy nevíte, kdy budete potřebovat říznout do něčeho hodně pevného. Příkon úhlové brusky se běžně pohybuje v intervalu 600 až 1000 W. Jelikož se jedná o brusku, tak samozřejmě také brousí.

Související příspěvky: