Co se nachází ve slupce jablek?

Obsah

Co se nachází ve slupce jablek?

Co se nachází ve slupce jablek?

Ve slupce jablek se nachází flavonoid s názvem quercetin, který pomáhá regulovat fungování imunitního systému a zmírňuje zánět. Díky tomu quercetin účinně působí v prevenci astmatu a alergických reakcí ( 13 ). Shrnutí: Jablka obsahují antioxidanty a protizánětlivé látky, které regulují imunitní odpověď a chrání před vznikem astmatu.

Proč jsou jablka sytější než plátky jablek?

Jablka obsahují velké množství vlákniny a vody, což jsou dvě látky, které přispívají ke zmírnění hladu a zvyšují pocit sytosti. Účastníci jedné studie, kteří před jídlem konzumovali plátky jablek, se cítili sytější než ti, kteří pili jablečný džus, šťávu z jablek nebo nejedli jablka vůbec.

Proč jíst jablka?

Proč jíst jablka? Nové výzkumy ukazují, že za pozitivní vliv jablek na hubnutí, diabetes druhého typu a srdeční onemocnění do značné míry může právě pektin.

Co jsou účinky jablek na zdraví kostí?

Konzumace ovoce přispívá ke zvýšení hustoty kostní hmoty, což je důležitým ukazatelem zdraví kostí. Odborníci se domnívají, že za účinky jablek na zdraví kostí stojí antioxidanty a protizánětlivě působící látky, které jablka obsahují.

Související příspěvky: