Jaká je míra světla v rostlině?

Obsah

Jaká je míra světla v rostlině?

Jaká je míra světla v rostlině?

Modré světlo (vlnová délka 400 – 500 nm) má naproti tomu na rostliny ze všech barev nejsložitější vliv. Je zřejmé, že ovlivňuje množství chlorofylu v rostlině a stejně tak růst stonku a sílu a tloušťku listů. Potřebná míra modré složky světla pro zdravý vývoj je však velmi individuální podle jednotlivých druhů rostlin.

Jak pěstovat rostliny pod umělým osvětlením?

Pěstování, pod umělým LED pěstebním osvětlení, je téměř neomezené. Záleží na tom, jakou hodnotu FAR vytvoříte v daném pěstebním prostoru. Také na potřebách vašich rostlin a samotné péči o ně. Je však možné pěstovat sazenice, bylinky, microgreens, zeleninu, ovoce, obiloviny, luštěniny, okrasné rostliny, lékařské rostliny, keře, stromky a další.

Co je umělé osvětlování rostlin?

V podstatě se jedná o nejnovější pokrok v oblasti umělého osvětlování rostlin. Lze je aplikovat téměř kamkoli, kde jste schopni vytvořit podmínky pro růst rostlin. A to teplo, vlhko, proudění vzduchu, závlahu, živiny, a to nejdůležitější světlo.

Co jsou světelné spektry pro rostliny?

GROWLED.cz má v nabídce několik světelných spekter, které se hodí pro jiné účely. A to z důvodu maximálního využití rostlin. Nabízíme světelné spektrum od použití pro sazenice a mladé rostliny – GLSS, pro vegetaci – GLSV, pro květové fáze – GLSK, nebo univerzální spektrum – GLSF.

Související příspěvky: