Jak rozkvést vánoční hvězdu?

Obsah

Jak rozkvést vánoční hvězdu?

Jak rozkvést vánoční hvězdu?

Jak rozkvést vánoční hvězdu? Čtyři týdny před Vánocemi nastává nejdůležitější období pěstitelského snažení. Vánoční hvězda je rostlinou krátkého dne, to znamená, že pokvete a barevné listeny vytvoří jen tehdy, bude-li mít den „dlouhý“ jen osm až devět hodin. Nevíte, co napsat na Vánoce.

Jak pěstovat vánoční hvězdu?

Vánoční hvězdu nevyhazujte, můžete se totiž pokusit o její další pěstování. Hluboce ji seřízněte asi na deset centimetrů, mléčně bílou vytékající šťávu zastavte namočením rostliny do teplé vody nebo plamínkem zápalky či svíčky. Pozor – šťáva je jedovatá, pečlivě si po ošetření rostliny umyjte ruce!

Co je vánoční hvězda?

Vánoční hvězda (Euphorbia (Poinsettia) pulcherrima) je nepřehlédnutelná, pestrá a slavnostně vyhlížející rostlina, ačkoli jsou její květy drobné a nenápadné. Zrak však přitahují nádherně vybarvené listeny pod kvítky. Nejčastěji jsou jasně červené, což v kontrastu s tmavou zelení listů působí slavnostně.

Co byste měli vědět o vánoční hvězdě?

Péče o vánoční hvězdu 1 Vánoční hvězda pochází z Mexika, proto jí vyhovuje jí stálá teplota nad 20 °C. Květináč by neměl stát přímo na studeném... 2 Na citlivost vůči chladu myslete i při přenosu z květinářství – tuto teplomilnou rostlinu by vám rozhodně měli důkladně... 3 Potřebuje i dostatek světla, ale rozptýleného, nežli přímé sluneční paprsky (podobně jako orchideje ). More ...

Související příspěvky: