Co je úsporný beztlakový ohřívač vody?

Obsah

Co je úsporný beztlakový ohřívač vody?

Co je úsporný beztlakový ohřívač vody?

Průtokový beztlakový ohřívač vody ELÍZ EL 42 v moderním štíhlém designu ve výhodném setu s pákovou baterií je úsporný systém ohřevu vody. U nás je asi nejznámější variantou klasický plynový ohřívač, jinak nazývaný „karma“.

Jaké jsou ohřívače vody pro rekreační použití?

Tyto ohřívače často potřebují samostatné elektrické připojení, lze je ale také jen zasunout do zásuvky. Proud v těchto ohřívačích je spíš slabší, jsou náročnější na příkon. Častý ohřev vody tímto způsobem by se tak právě kvůli vysokému příkonu mohl prodražit, proto se hodí spíše k rekreačnímu používání.

Co je průtokový ohřívač vody?

Průtokový ohřívač ohřívá vodu okamžitě, ale je vhodný spíše k tvorbě menšího množství teplé vody. Je proto oblíbený například na chatách a chalupách, kam lidé jezdí spíše jen na víkendy a spotřeba teplé vody není tak velká, nebo v menších bytech. Teplá voda postačí na umytí rukou, nádobí nebo na osprchování.

Co jsou zásobníkové ohřívače vody?

Zásobníkové ohřívače vody jsou k dostání jako tlakové nebo beztlakové, jejichž předností oproti průtokovým ohřívačům je nízká náročnost na elektrickou přípojku. Hlavní rozdíl u zásobníků je v jejich konstrukci, kdy beztlaký ohřívač nemusí obsahovat tlakovou nádobu, je konstrukčně a materiálově méně náročný a tedy ve výrobě levnější.

Související příspěvky: