Jak se zapalovací svíčka opotřebovává?

Obsah

Jak se zapalovací svíčka opotřebovává?

Jak se zapalovací svíčka opotřebovává?

Jak se zapalovací svíčka opotřebovává, mezera na každé zapalovací svíčce se rozšiřuje, což znamená, že cívka musí poskytnout vyšší napětí, aby překlenula větší mezeru mezi elektrodami zapalovací svíčky. Toto dodatečné napětí může způsobit přetížení napětí na zapalovací cívce, jenž může vést až k přehřátí a eventuálnímu selhání cívky.

Může zapalovací svíčka zapálit více paliva?

Pokud zapalovací svíčka nedostává potřebnou energii k zapálení směsi, vozidlo začne spotřebovávat více paliva, aby kompenzovalo nedostatečný výkon svíčky. Střílení z výfuků občas doprovázených plameny, může být příznakem selhání zapalovací cívky.

Co se týče odtrhu zapalovací svíčky?

Zásahem do vzdálenosti elektrod a nedodržením předepsaného odtrhu zapalovací svíčky u moderních motorů si ale člověk koleduje o problém. V lepším případě se zhorší jízdní vlastnosti vozu, v horším případě to výrazně ovlivní živostnost svíčky nebo jiných komponent spalovacího prostoru.

Jaké jsou rozměry zapalovací svíčky?

Informaci o potřebných rozměrech svíčky opět poskytují osazovací tabulky. Výrobci připouštějí pouze změny mezi jednotlivými řadami, nikoliv ve velikosti. Jednotlivé řady se liší použitými materiály, což má dopad na sníženou nebo zvýšenou životnost zapalovací svíčky a tedy vliv na interval výměny.

Související příspěvky: