Jaký je maximální obsah arsenu v rýži?

Obsah

Jaký je maximální obsah arsenu v rýži?

Jaký je maximální obsah arsenu v rýži?

Evropský úřad pro bezpečnost potravin EFSA od roku 2016 zavedl oddělené limity pro maximální obsah arsenu v syrové loupané rýži - 0,2 mg/kg, v předpařené nebo parboiled rýži - 0,25 mg/kg a v rýžových chlebíčcích nebo podobných výrobcích - 0,3 mg/kg.

Jak snížit množství arsenu v rýži?

Množství arsenu v rýži můžete omezit tím, pokud rýži přes noc namočíte a před vařením propláchnete. Testy také ukázaly, že množství arsenu v rýži můžete snížit zhruba o polovinu, pokud ji vaříte v několikanásobném nadbytku vody, kterou poté slijete. Dejte si pozor na módní trendy a diety!

Co je arzen v rýži?

Arzen v rýži 1 Polokov dvou tváří. Arzen je jedním z prvků periodické tabulky. V malých množstvích se nachází v zemské kůře. 2 Otrávená rýže. Příslušné úřady, například Evropský úřad pro bezpečnost potravin EFSA, průběžně sledují úroveň... 3 Kojenecký limit splněn. Do našeho testu jsme si vybrali základní druh rýže – dlouhozrnnou bílou – ve standardním... More ...

Jaké jsou koncentrace arsenu v potravinách?

Množství arsenu v potravinách se v Česku systematicky sleduje od roku 1994. Z analýz potravin na českém trhu vyplývá, že nejvyšší koncentrace arsenu nalezly laboratoře v rybách a potravinách vyrobených z mořských ryb, dále v rýži, v koření, kakau a v rozinkách.

Související příspěvky: