Co se považuje za požár?

Co se považuje za požár?
Dále ve stejném bodě doplňují, které případy se za požár nepovažují: 1 výbuchy výbušnin, pokud nedojde k hoření materiálu a konstrukcí po výbuchu 2 hoření vinutí elektrických točivých strojů z titulu zkratu, pokud nedojde k rozšíření hoření mimo prostor vinutí 3 žhnoucí elektrické instalace, pokud nedojde k jeho rozšíření mimo instalaci 4 vznícení, ke kterým dochází při výrobě,... 5 v objektech bez oken 6 pásmo hoření 7 pásmo přípravy More ...
Jak se saze po požáru setřít?
Saze po požáru nelze podle Villagomez Kopečné setřít tak snadno jako běžný domácí prach a ani zápach po požáru nelze jen tak vyvětrat. K tomu, aby bylo dosaženo uspokojivého výsledku – to znamená úplného odstranění škodlivých látek a zápachu – je prý zapotřebí vybavení a značné množství zkušeností.
Jak vznikají škodliviny při požáru?
„Vzniká velké množství škodlivin, které mohou být v dalším důsledku více či méně škodlivé jak pro osoby, tak pro budovu nebo součásti inventáře, které byly požárem přímo či nepřímo zasaženy,“ říká Villagomez Kopečná. Při požáru dochází za nekontrolovatelných a nepřehledných podmínek k celé řadě chemických reakcí.
Jak udržet chladnou hlavu při požáru?
Mějte na paměti 7 základních pravidel 1 Nepodléhejte panice ani hysterii. Říká se to velmi jednoduše, ale při vzniku požáru je nejdůležitější udržet chladnou hlavu a zachovat klid. 2 Vyhodnoťte rozsah požáru. Snažte se v rychlosti vyhodnotit rozsah vzniklého požáru. ... 3 Zabraňte rozšíření požáru. Pokud si myslíte, že oheň uhasit nelze, můžete se alespoň pokusit zabránit jeho dalšímu rozšíření. Opět platí pravidlo extrémní opatrnosti a nepřeceňování svých sil.