Potřebujete-li brambory pro králíky?

Obsah

Potřebujete-li brambory pro králíky?

Potřebujete-li brambory pro králíky?

Chcete-li zavést do stravy brambory pro králíky, které jdou do kmene, musíte být opatrní, protože extra váha bude překážkou pro páření. Vařené brambory jsou však užitečné pro kojící a těhotné ženy. Přispívá k tvorbě a procesu laktace a zlepšuje kvalitu mléka.

Jak dlouho mohou králíci jíst syrové brambory?

Syrové brambory mohou být zavedeny do stravy malého králíka od čtyř měsíců. Kořenové řezy se přidávají do obvyklého jídla. Pokud zvíře odmítne jíst, můžete to zkusit znovu za 2-3 týdny. V zimě králíci jedí syrové brambory snadněji než v létě, protože je zde nedostatek šťavnatého krmiva.

Proč králíci jedí syrové brambory?

V zimě králíci jedí syrové brambory snadněji než v létě, protože je zde nedostatek šťavnatého krmiva. Také tato zelenina je vhodnější, pokud je dieta špatná nebo voda v pijáku je mimo vodu.

Jak se zbavit králičího bramborového bramboru?

Před krmením králičího syrového bramborového bramboru je třeba nejprve to vyřešit. To znamená, že odstraňte shnilé brambory a ty, které jsou zelené. Obsahují solanin, což je jedovatá látka, která způsobuje otravu. Vybraná dobrá zelenina by měla být umyta a nakrájena na plátky.

Související příspěvky: