Co jsou zdravé sacharidy v potravinách?

Obsah

Co jsou zdravé sacharidy v potravinách?

Co jsou zdravé sacharidy v potravinách?

Sacharidy v potravinách – pomůže seznam a tabulka 1 Zdravé sacharidy v potravinách. Jednoduché sacharidy jsou například v ovoci, medu a všude tam, kde se přidávají klasické potravinářské cukry jako zdroje sladké chuti. 2 Sacharidy a hubnutí. V rámci zdravé výživy a při hubnutí je důležitý vyvážený poměr tak, aby sacharidy a bílkoviny byly do těla dodávány dostatečně, ale zároveň aby šlo o přísun ... 3 Sacharidy po cvičení. Samozřejmě, ruku v ruce s hubnutím ale i optimalizací hmotnosti těla, jde cvičení, posilování, fitness a pro muže či ženy s profesionálním zázemím i kulturistika.

Co jsou sacharidy?

Skládají se z atomů uhlíku, vodíku a kyslíku (odtud pramení i jejich starší název karbohydráty – což v překladu znamená sloučeniny obsahující uhlík a vodík). Z chemického hlediska obsahují sacharidy ve své struktuře buď aldehydovou nebo keto skupinu.

Co jsou složené sacharidy?

Složené sacharidy jsou však zdrojem již rozhodné energie pro tělo a mají velmi důležitý význam i kvůli obsahu vlákniny. Vstřebávají se déle jak jednoduché a proto i více člověk a jeho organismus zasytí. Obsahují je některé potraviny, najít je můžeme například v chlebu, rýži, těstovinách, ale například i cereálie obsahují sacharidy, ...

Co jsou deriváty sacharidů?

Deriváty sacharidů (tedy odvozené sloučeniny) se podílí také na rozmnožování, správném fungování imunitního systému, rozvoji některých onemocnění a srážení krve. Sacharidy se jiným názvem označují jako karbohydráty nebo cukry.

Související příspěvky: