Jak do králíka dostat váhu?
Jak do králíka dostat váhu?
Celkově musíme do králíka dostat 50 ml kaše a 50 ml na vody kilo váhy denně až do doby, než nezačne jíst sám. Je dobré králíčka každý měsíc vážit a váhu si zapisovat. U mláděte tak budeme mít přehled jak roste a u dospělého králíka budeme moct sledovat případné váhové výkyvy a plynule jim přizpůsobovat jídelníček.
Co je důležité pro zdraví Králíčka?
Vhodná strava zajišťuje králíčkovi nejen správnou dávku veškerých důležitých živin (vlákniny, vitamínů a minerálů), ale slouží i jako prevence mnoha závažných patologických onemocnění (onemocnění jater, střevní komplikace, ledvinové a močové kameny, přerůstání zubů – jak řezáků, tak stoliček - s následkem abscesů atd).
Co Králík jedí doma?
To, co králík jedí doma, závisí na finanční kapacitě chovatele králíka, klimatických podmínkách místa zadržení a ročním období. Výživa zvířat jatečného jádra (průmyslový a domácí) je výrazně horší než u korma. Krmení není určeno k rychlému růstu, důležitější je podpora fyzické a sexuální formy.
Jaká je dieta králíků doma?
Dieta králíků doma se výrazně liší od krmení králíků na průmyslové farmě. Strava králíka může být průmyslového typu, domácí nebo jednoduché krmení z zeleninové zahrady, původně krmených kmenovými a okrasnými králíky. Kmenová krmení. aby nehromadily tuky. Okrasní králíci jsou krmeni tak, aby neměli zdravotní problémy.