Co se děje s změnou barvy očí?

Obsah

Co se děje s změnou barvy očí?

Co se děje s změnou barvy očí?

Podle výzkumu je změna barvy očí spojena s procesy v nervovém a endokrinním systému a s množstvím melaninu. Proměnlivé oči reagují na stres, zamilovanost a únavu. Změna barvy může být také spojena s prostředím a změnou klimatu. Psychologové říkají, že tito lidé jsou někdy nepředvídatelní a zlomyslní.

Jak změnit barvu očí?

Barvu očí může změnit i některé onemocnění. Když se necítíte dobře nebo máte nějaký zdravotní problém týkající se očí, může být barva duhovky nažloutlá nebo nazelenalá. Hornerův syndrom (komplikace třetího lebečního nervu) mění barvu oka na světlejší, barvu může ovlivnit i zelený zákal nebo glaukom (šedý zákal).

Může to být způsobena změnou barvy očí?

Změna barvy oči může být dále způsobena konkrétním onemocněním jako je například glaukom a samozřejmě i užíváním léků. Samotný mechanismus účinku léků na změnu barvy očí je zatím zjištěn jen částečně, ale má se za to, že mají podobný účinek jako hormon prostaglandin , který se běžně vyskytuje v lidském organismu.

Jak změnit barvu duhovky?

Některé silné emoce mohou změnit barvu duhovky, a dokonce její velikost. Když jste šťastní, naštvaní nebo smutní, vaše tělo začne uvolňovat hormon, který má vliv na barvu i velikost duhovky. Jakmile prožíváte okamžiky štěstí, nebo jste naopak pořádně naštvaní, barva je živější a sytější.

Související příspěvky: