Jaká je čela optických vláken?
Jaká je čela optických vláken?
Téměř pro všechny druhy spojů vláken je základním požadavkem, že čela optických vláken musí být přísně rovinná a kolmá k ose vlákna. Dosahuje se toho v praxi tak, že se vlákno po obvodu nařízne a přetrhne pod určitým napětím v tahu.
Jak zlepšovat kvalitu optických vláken?
Kvalitu svarů ovlivňuje především podélná nesouosost vláken, šikmé zalomení konce vláken a nečistoty. Svařované nebo mechanické spojky optických vláken slouží ke spojováni vláken a kabelů při montáži optických traktů. Útlum optických spojek se obvykle měří pomocí měřiče zpětného rozptylu, který zpravidla slouží k celkové kontrole montáže trasy.
Jaké jsou požadavky na spojení optického vlákna?
Požadavky kladené na tato spojení jsou značně vysoké a rostou s klesajícím průměrem jádra vlákna. Aby na spojení nedocházelo ke ztrátám energie, měla by spojovaná vlákna ležet v jedné společné ose, a to v těsném kontaktu vstupních čel optického vlákna, jejichž povrch musí být opticky upraven.
K čemu slouží svařované spojky optických vláken?
Svařované nebo mechanické spojky optických vláken slouží ke spojováni vláken a kabelů při montáži optických traktů. Útlum optických spojek se obvykle měří pomocí měřiče zpětného rozptylu, který zpravidla slouží k celkové kontrole montáže trasy. Postup měřeni je naprosto stejný jako při měření útlumu konektoru.