Jak se skládá HEPA filtr ve vysavači?

Obsah

Jak se skládá HEPA filtr ve vysavači?

Jak se skládá HEPA filtr ve vysavači?

Složením do harmoniky se dosahuje velké filtrační plochy na malém prostoru. HEPA filtr ve vysavači tak může mít i 1800 cm2 plochy poskládané na malém prostoru. HEPA filtr byl používán při projektu Manhattan, aby se zabránilo kontaminaci vzduchu radioaktivními látkami.

Jaký je typ vzduchového filtru HEPA?

Typ vzduchového filtru HEPA je schopen ze vzduchu s minimálně 99,97% účinností odstranit prachové částice o velikosti 300 nanometrů (částice této velikosti jsou pro HEPA filtry nejobtížněji filtrovatelné). Větší částice jsou filtrovány s ještě vyšší účinností.

Proč se HEPA filtry vyměňují?

Všechny HEPA filtry se po určité době vyměňují, proto, že se postupně zanáší a tím klesá výkon vysavače. Filtr se také po dlouhé době může poškodit mechanicky. U domácích vysavačů se výměna doporučuje většinou jednou ročně.

Kdo je nejjúčinnější Vzduchový filtr?

Základní popis 1 HEPA filtry se řadí mezi nejúčinnější vzduchové filtry vůbec. 2 Je schopen odstranit mikročástice až o velikosti 300 nanometrů, a to s minimální účinností 99,97%. 3 Proto je určen pro ty nejnáročnější provozy. 4 Původně byl vyvinut v NASA za účelem ochrany astronautů před škodlivými mikročásticemi. 5 Hepa filtr tvoří skelné mikrovlákno, které je na sebe v mnoha... More ...

Související příspěvky: