Kde se vyskytuje prasete divokého?

Obsah

Kde se vyskytuje prasete divokého?

Kde se vyskytuje prasete divokého?

Výskyt prasete divokého Jedná se o velmi rozšířený druh. Vyskytuje se v Evropě, Asii, Africe ale i třeba i Japonsku. Na našem území se dříve vyskytovalo velmi hojně, v 18. století byly ovšem prakticky vyhubeno.

Co je prasata divoká?

Prase divoké (Sus scrofa) je velký sudokopytník z čeledi prasatovití. Jeho domovinou je velká část Evropy a Asie, ale člověkem byl zavlečen i na jiné světové kontinenty. Jedná se o typického všežravce, který k životu preferuje staré lesní porosty.

Co je prase divoké?

Prase divoké je typický všežravec. Požírá trávu, hlízy, ořechy, různé bobule, kořeny, odpadky, hmyz, malé plazy a mršiny. Často navštěvuje pole, zvláště kukuřičná, kde dokáže napáchat značné škody. Objevuje se také na smetištích a dokonce v obcích, kde si hledá potravu v okolí popelnic a kontejnerů.

Co požírají divoké prasata?

Již stavba žaludku a utváření chrupu svědčí o všežravosti divokých prasat a jejich přizpůsobivosti. Divočáci požírají nadzemní i podzemní části rostlin, semena lesních dřevin (zejména žaludy a bukvice), hlodavce, mláďata obratlovců a také padliny.

Související příspěvky: