Jaké je měření břišního tuku?

Obsah

Jaké je měření břišního tuku?

Jaké je měření břišního tuku?

Množství břišního tuku se nejčastěji stanovuje měřením obvodu pasu. Toto měření si můžete jednoduše provést doma a stačí vám k tomu jen obyčejný krejčovský metr.

Jak změřit břišní tuk?

Břišní tuk se dá změřit – obyčejným metrem. Při hodnocení tloušťky by neměla hrát roli jen tělesná hmotnost, ale právě to, kde je tuk uložen. „Nejpřesnější metodou, jakou bychom mohli břišní tuk změřit, je magnetická rezonance a počítačová tomografie.

Jak se zbavit břišního tuku?

Největší zdravotní problémy vyvolává takzvaný viscerální (nitrobřišní) tuk ( 3 ). Pokud máte nadbytek tuku v oblasti břicha a pasu tak, i když netrpíte nadváhou, měli byste se snažit se tuku na břiše co nejrychleji zbavit. Množství břišního tuku se nejčastěji stanovuje měřením obvodu pasu.

Jak se zbavit tukového polštáře na břiše?

Některé studie potvrzují, že bílkoviny nám umožňují nejen zbavit se přebytečného tuku na břiše, ale také brání opětovnému vzniku tukového polštáře v těchto místech. Snížení příjmu sacharidů (karbohydrátů) je dalším velmi účinným způsobem jak zhubnout a zbavit se tuku. Tento fakt je podložen řadou klinických studií.

Související příspěvky: