Jak se deformují pneumatiky ve vyšší rychlosti?

Obsah

Jak se deformují pneumatiky ve vyšší rychlosti?

Jak se deformují pneumatiky ve vyšší rychlosti?

Díky tomu se ve vyšší rychlosti mnohem méně deformují než pneu s menším rychlostním indexem. Je třeba mít na paměti, že uvedené maximální rychlosti se vztahují pouze na pneumatiku, která je adekvátně nahuštěná, není poškozená, přetížená nebo nevhodně upravena.

Jaký je index rychlosti pneumatiky?

Index rychlosti pneumatiky udává, pro jakou maximální rychlost je pneumatika konstruována. Hodnota indexu se vyjadřuje písmenem, které zastupuje určitou maximální rychlost (viz tabulka níže). Index najdete spolu s dalšími údaji v kódu na bočnici pneumatiky. Je povinný u všech pneumatik vyrobených po roce 1991.

Proč jsou pneumatiky podhuštěné?

Špatný tlak v pneu negativně ovlivňuje jízdní vlastnosti a způsobuje snížení bezpečnosti jízdy i zvýšení nákladů za provoz. Dle testů výrobců pneu jezdí celá polovina evropských řidičů na podhuštěných gumách, což nejenže snižuje jízdní komfort a zvyšuje množství škodlivých plynů vypuštěných do ...

Kolik vydrží pneumatika?

Kolik vydrží pneumatika? Až 100 000 km, prokázal dlouhodobý test - PneuMagazín.cz. Kolik vydrží pneumatika? Až 100 000 km, prokázal dlouhodobý test. 19.3.2018.

Související příspěvky: