Kdy pěstovat papriku?

Obsah

Kdy pěstovat papriku?

Kdy pěstovat papriku?

V první řadě by každý měl posoudit podmínky, ve kterých bude papriku pěstovat. Mnoho odrůd vyžaduje teplo, takže pokud nemáte k dispozici skleník, fóliovník nebo nežijete v teplé oblasti, je lepší zůstat u polních odrůd. Odrůdy se silnou dužinou jsou vhodné do teplých podmínek, ty slabostěnné zase do těch venkovních.

Jak zpracovat mraženou papriku?

Papriku zpracujete na stovky způsobů 1 Mražená paprika. Na mrazení se hodí všechny druhy papriky, nejlepší jsou ty tenkostěnné. Mraženou papriku nenechávejte... 2 Sušená paprika. Suší se tenkostěnné druhy paprik a chilli papriček. Ze sušených paprik se vyrábějí paprikové vločky a... 3 Nakládaná paprika. Na nakládání jsou nejvhodnější malé až středně velké papriky nebo úzké a... More ...

Kde je paprika k dostání?

Paprika obsahuje vitamín C, karotenoidy, mastné kyseliny a také působí jako prevence proti kornatění cév. Jen v Čechách je k dostání kolem sedmdesáti různých druhů a patří mezi nejvíce pěstovanou zeleninu.

Jak pěstovat papriku ze semen?

Využívají se jako extrémně dobré a pálivé koření. Paprika roční (Capsicum annuum) pochází ze Střední Ameriky a je poměrně náročná na pěstování, hlavně na vláhu, teplo a živiny. Nevadí, pokud nemáme k dispozici zahradu, papriky si můžeme v klidu pěstovat i na balkoně. Papriku začněte pěstovat ze semen již od konce února.

Související příspěvky: