Proč jsou děti s ADHD dráždivější?

Obsah

Proč jsou děti s ADHD dráždivější?

Proč jsou děti s ADHD dráždivější?

„ Děti s ADHD jsou dráždivější, mohou mít přehozenou noc a den, nedokážou si vytvořit stereotypy, které jiné děti běžně akceptují, jsou obvykle věčně nespokojené, protivné před koupáním,“ vysvětluje speciální pedagožka Ivana Vlková, spoluzakladatelka asociace CAPARD pro aktivní rozvoj.

Proč dítě s ADHD znáte?

Dítě s ADHD pravděpodobně znáte: neustále zlobí, zdá se být nevychované, pořád někde pobíhá, nedokáže vydržet u jedné činnosti, trápí ostatní nebo naopak jenom bezduše posedává. Příznaky ADHD má asi 6-8 % dětí, problémy s chováním bývají nejvýraznější v 1.-5.

Co jsou děti s ADHD v běžném dni?

Projevy dětí s ADHD v běžném dni 1 Nezvládají ranní stereotypy, a často proto přicházejí pozdě do mateřské školy. 2 Zapomínají věci, ale i opakující se činnosti. 3 Smlouvají, vysvětlují (proč to či ono nejde). 4 Mají neadekvátní reakce (přehnané emoce). 5 Nepustí vás ke slovu. 6 Nepamatují si instrukce. 7 Je jim jedno, když něco nedokončí. 8 Nesoustředí se na práci, stále vyrušují. More ...

Co je ADHD?

ADHD je anglickou zkratkou neurobiologické poruchy s názvem Attention Deficit Hyperactivity Disorder, tj. syndromu poruchy pozornosti s hyperaktivitou, česky také specifické poruchy chování či hyperkinetické poruchy. Čtyři písmenka nahánějí hrůzu a představu „nenormálního“ či „hloupého“ dítěte.

Související příspěvky: