Jak vybrat ocet z bílého vína?

Jak vybrat ocet z bílého vína?
Takto vyrobený ocet obsahuje všechny příznivě působící látky, které se vyskytovaly ve víně před jeho zkvašením. Vinné octy se nejlépe hodí do salátů, dresinků, marinád a omáček. Ocet vyrobený z bílého vína je ideálním doplňkem pokrmů středomořské kuchyně, ale také ovoce a zeleniny.
Co je jablečný ocet?
Jablečný ocet je dalším hojně používaným druhem octa, neobejde se bez něj snad žádná kuchyně. Jablečný ocet se vyrábí ze zcela zralých jablek biologickým kvasným procesem. Přidává se do salátů a zeleninových pokrmů, kterým dodává nenapodobitelnou chuť.
Jaké jsou bylinkové octy?
Je o poznání jemnější než tmavý balzámový olej a slouží hlavně k dochucování smetanových omáček. Přestože bylinkové octy nemají u nás přílišnou tradici, pomalu se dostávají i do českých kuchyní. U nich není příliš podstatné, z čeho byly vyrobeny, ale spíše čím byly ochuceny.
Jaké jsou druhy octů?
Druhy octů 1 Vinný ocet. Může být bílý, červený, sherry a rosé. Hodí se na zálivky i dresinky. Používá se zejména ve Středomoří a třeba si na jeho chuť zvyknout. 2 Rýžový ocet. Rýžový ocet je oblíbený hlavně v Asii. Můžeme si vybrat mezi světlým, tmavým či červeným. ... 3 Balsamikový ocet. Vyrábí se z hroznového moštu, má hnědou barvu. Zraje v sudech několik let. Platí, že čím starší, tím lepší.