Jak vznikla emigrace z Československa?

Obsah

Jak vznikla emigrace z Československa?

Jak vznikla emigrace z Československa?

Emigrace z Československa probíhala v pohnutém 20. století v několika vlnách, způsobených válkami, komunistickým režimem i ekonomickou stagnací země. Text je zaměřen především na dvě velké vlny emigrace po únoru 1948 a po srpnu 1968, které byly vyvolány působením domácího totalitního režimu, nikoli pouze vnějšími ...

Co se týče imigrace?

Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk) ze země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec.

Jaké jsou důvody emigrace?

Důvody emigrace mohou být ekonomické a sociální, anebo politické, náboženské nebo jiné pronásledování. Podle toho se rozlišuje mezi Uprchlíky, kteří žádají o azyl či mezinárodní ochranu, protože jim v jejich zemi hrozí pronásledování.

Jak se používá pojem emigrace v ekologii?

Pojem emigrace se používá též v ekologii, kde označuje přesun jedince (nebo skupiny jedinců) z příslušné populace jinam. Příkladem může být včela medonosná při rojení , mladí králíci odcházející založit novou kolonii apod.

Související příspěvky: