Co je lněný olej?

Obsah

Co je lněný olej?

Co je lněný olej?

Lněný olej se vyrábí z rozemletých a rozlisovaných lněných semínek, která uvolňují lněný olej. Lněný olej má univerzální použití. Můžete ho využívat nejen k přípravě různých pokrmů, ale nanášet jej i na kůži a využít tak jeho blahodárného vlivu na zdraví pokožky.

Jak funguje lněný olej při průjmu?

Lněný olej účinně pomáhá jak při zácpě tak při průjmu. Nedávno provedená studie na zvířatech potvrdila, že lněný olej funguje jako účinné laxativum a zlepšuje pravidelnost stolice a zároveň funguje i jako přípravek proti průjmu ( 18 ).

Jak použít lněný olej do pokrmů?

Kromě použití jako přísady do pokrmů můžete lněný olej nanést přímo na pokožku pro zlepšení jejího vzhledu, zdraví a hydratace. Někteří lidé používají lněný olej jako vlasovou masku, na podporu růstu a vzhledu vlasů. Shrnutí: Lněný olej můžete používat místo jiných druhů olejů jako přísadu do salátových zálivek nebo míchaných nápojů.

Jak použít lněný olej na vaše zdraví?

Lněný olej má univerzální použití. Můžete ho využívat nejen k přípravě různých pokrmů, ale nanášet jej i na kůži a využít tak jeho blahodárného vlivu na zdraví pokožky. V tomto článku se podíváme na kladné účinky lněného oleje na vaše zdraví a dozvíte se také o několika různých způsobech jeho použití.

Související příspěvky: