Jak si zřídit bankovní účet ve Slovinsku?

Obsah

Jak si zřídit bankovní účet ve Slovinsku?

Jak si zřídit bankovní účet ve Slovinsku?

Rozhodl se zřídit si ve Slovinsku bankovní účet, který by využíval na běžné platby. Sándor si našel slovinskou banku kousek od svého pracoviště a zažádal o otevření účtu. Banka mu účet založila, i když neměl ve Slovinsku trvalé bydliště.

Kdo má právo otevřít bankovní účet v Unii?

Pokud oprávněně pobýváte v některé ze zemí EU, máte automaticky právo otevřít si tzv. základní (běžný) platební účet kdekoli v Unii. Banka nesmí vaši žádost zamítnout jen proto, že bydlíte v jiné zemi, než ve které má banka sídlo. Toto právo se nevztahuje na další typy bankovních účtů, jako jsou například spořicí účty.

Může vám banka zamítnout založení běžného účtu?

Banka nemůže vaši žádost o založení běžného účtu zamítnout jen proto, že bydlíte v jiné zemi. Než si účet založíte, banka by vám měla vydat dokument uvádějící soupis nejdůležitějších služeb nabízených k účtu a přehled všech souvisejících poplatků, které budete muset případně hradit. Jedná se o dokument s názvem „sdělení informací o poplatcích".

Může vám banka vydat dokument o poplatcích?

Než si účet založíte, banka by vám měla vydat dokument uvádějící soupis nejdůležitějších služeb nabízených k účtu a přehled všech souvisejících poplatků, které budete muset případně hradit. Jedná se o dokument s názvem „sdělení informací o poplatcích". Díky němu si můžete snadno porovnat náklady na vedení účtu u jednotlivých bank.

Související příspěvky: