Jaké jsou japonské javory?

Obsah

Jaké jsou japonské javory?

Jaké jsou japonské javory?

Aktuálně je vyšlechtěno přes 300 kultivarů japonského javoru, liší se tvarem listu, ale i habitusem, tedy formou a vzrůstem: existují miniaturní formy, pendulovité, vystoupavé, keřovité, stromovité. Japonské javory jsou odolné, ale potřebují specifické podmínky, tedy kyselou či mírně kyselou půdu, smrt pro ně znamená těžká jílovitá půda.

Proč jsou japonské javory odolné?

Japonské javory jsou odolné, ale potřebují specifické podmínky, tedy kyselou či mírně kyselou půdu, smrt pro ně znamená těžká jílovitá půda. Přes poledne potřebují stín, aby je slunce nespálilo. Na co si ale u javoru musíte dát obzvlášť pozor, je to, abyste ho zastřihovali či seřezávali vždy vydezinfikovaným nástrojem.

Jak se postarat o japonský javor?

Podívejte se na video, jak se o japonský javor správně postarat. Aktuálně je vyšlechtěno přes 300 kultivarů japonského javoru, liší se tvarem listu, ale i habitusem, tedy formou a vzrůstem: existují miniaturní formy, pendulovité, vystoupavé, keřovité, stromovité.

Jaká je zálivka japonských javorů?

Důležitá je pro japonské javory zálivka: přemokření jim nesvědčí, přeschnutí jim přivodí trvalé poškození (zkroucení) listů a zpomalí růst. Bal by neměl nikdy vyschnout. Zalévejte pokud možno měkkou dešťovou vodou, není-li, tak odstátou.

Související příspěvky: