Kdo ocení vodní želvy?

Obsah

Kdo ocení vodní želvy?

Kdo ocení vodní želvy?

Vodní želvy ocení maso, rybičky, žížaly, šneky apod. „Rozhodně bychom se měli vyhnout tomu, abychom dávali želvám zbytky lidského jídla, piškoty, tvaroh a podobné pochutiny,“ varuje zkušený chovatel.

Kde jsou polovodní želvy?

Polovodní želvy jsou někde mezi, tráví tedy část dne ve vodě, část na souši a jsou povětšinou masožravé.“ Do rodiny s dětmi jsou podle jeho slov nejlepší želvy suchozemské, které jsou kontaktnější, naopak vodní želvy jsou dravci, jsou tedy trochu nevypočitatelné a kousavé.

Jak rychlejší je suchozemská želva?

Suchozemská želva dokáže být rychlejší, než si myslíte. Kočky, pejsci, morčata, dnes často také králíci, hadi či rybičky – to všechno jsou klasická domácí zvířata, která se nám vybaví, když se mluví o „domácích mazlíčcích“. Ovšem ani chov želv v domácích podmínkách již dávno není něčím mimořádně exotickým.

Kdy se člověk rozhodne pro chov želvy?

„Dříve, než se člověk rozhodne pro chov želvy, měl by si uvědomit několik důležitých věcí,“ říká chovatel Tomáš Protiva, „kupříkladu to, že želva vůbec není hloupá a pomalá, naopak jsou sociální, kontaktní a někdy můžou být i nečekaně rychlé.“ To platí především pro masožravé druhy.

Související příspěvky: