Jaké jsou příznaky osteoporózy?

Obsah

Jaké jsou příznaky osteoporózy?

Jaké jsou příznaky osteoporózy?

Příznaky osteoporózy. Jaké má osteoporóza příznaky? Pacienti zpočátku většinou žádné výrazné změny nepozorují, teprve v pokročilém stádiu onemocnění se mohou projevit tyto symptomy: Silné bolesti zad; Snadná lomivost kostí; Postupná ztráta tělesné výšky (až o 20 cm) Vývoj kulatých zad a vytvoření hrbu

Co je prevencí osteoporózy?

Prevence osteoporózy Vhodnou prevencí je pravidelný pohyb, vyvážená strava a doplňování vitamínu D pomocí umělých preparátů nebo přirozenou cestou, vyhněte se naopak alkoholu a cigaretám. Při podezření na osteoporózu můžete zažádat také o denzitometrické vyšetření.

Co je osteoporóza?

Osteoporóza je chronické onemocnění, které se projevuje postupným řídnutím kostní tkáně. Způsobuje bolesti zad, ztrátu tělesné výšky nebo vznik hrbu.

Jaké je vyšetření osteoporózy?

Osteoporóza vyšetření. K diagnostice osteoporózy v současné době slouží především tzv. celotělová osteodenzitometrie neboli DXA. Toto nízkozátěžové rentgenové vyšetření trvá zhruba 20 minut a lékaři jsou díky absorbovanému záření schopní stanovit množství kostního minerálu v nejohroženějších místech.

Související příspěvky: