Co jsou chia semínka?

Obsah

Co jsou chia semínka?

Co jsou chia semínka?

Co jsou chia semínka. Chia semínka (vyslovujte čia) jsou drobná semena rostliny zvané šalvěj hispánská, která roste více než 4 000 let ve střední a jižní Americe, zejména v Mexiku.Tam ji jako jednu z hlavních potravin používali Mayové, Inkové a Aztékové. Semínka jim pomáhala překonávat drsné podmínky při cestách nebo válečných výpravách.

Jak konzumovat chia semínka?

Semínka proto jezte ve správnou denní dobu a ve správných dávkách, aby vám spíše neuškodila. Vzhledem k povzbuzujícím účinkům je nejvhodnější chia semínka konzumovat ráno a denní doporučená dávka je maximálně 2–3 čajově lžičky.

Proč jsou chia semínka křupavější?

Chia semínka jsou vzhledově podobná našemu máku, jsou ale spíše tvrdší a křupavější. Protože nemají skoro žádnou vlastní chuť, dají se přidat v podstatě do čehokoli. Mezi nejoblíbenější recepty patří různé ovocné chia pudingy, dezerty nebo kaše, můžete jimi posypat i saláty nebo míchaná vejce.

Co jsou léčivé účinky chia semínek?

Léčivé účinky chia semínek 1 Jsou velkým zdrojem antioxidantů. Chia semínka jsou plné antioxidantů, látek zabraňující volným radikálům, aby... 2 Dodávají tělu potřebné živiny. V chia semínkách najdete obrovské množství vlákniny, kterou tělo potřebuje pro správné... 3 Ovlivňují metabolismus a dodávají energii. Už staří Aztékové a Mayové používali chia semínka, aby jim... More ...

Související příspěvky: