Kde jsou naše vodní kaštany?

Obsah

Kde jsou naše vodní kaštany?

Kde jsou naše vodní kaštany?

Tyto vodní kaštany jsou zpravidla plody asijské bahničky (Eleocharis dulcis). Naše vodní kaštany, popřípadě ořechy v obchodech nenajdete i přesto, že jejich domovinou je opravdu oblast Evropy a Asie.

Kde se vzaly kaštany?

Jedlé kaštany mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin a působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti. V lidovém léčitelství a farmakologickém průmyslu se využívají i listy jako prostředek proti kašli. Kde se vzaly?

Jak připravit kaštany?

Kaštany vyjmeme z vody, osušíme a z jedné strany nařízneme slupku do kříže špičkou nože. Rozložíme je na plech nebo pánev a pečeme 20 minut při 180-210°C, až se slupka otevře a kaštany jsou na povrchu křehké, ale uvnitř měkké. To otestujeme vidličkou, ale lépe je jeden kaštan z várky rozříznout.

Co jsou kaštany jedlé?

A nejen to, dokáží ještě mnohem více. Kaštany jedlé jsou vhodnou potravinou při hubnutí, protože mají nižší energetickou hodnotu než oříšky, chipsy nebo jiné slané pamlsky. Jedlé kaštany mají velké pozitiva na zdraví, trávení a podporují i zdravé hubnutí.

Související příspěvky: