Proč je kořeněné jídlo toxické pro psy?

Obsah

Proč je kořeněné jídlo toxické pro psy?

Proč je kořeněné jídlo toxické pro psy?

Každý psí chovatel si je určitě vědom, že kořeněné jídlo nebo například čokoláda není pro psy nejvhodnější. Ale již ne každý ví, že některé lidské potraviny či pokrmy, které jsou pro lidi v některých případech i zdravé, mohou být pro psa toxické - tedy jedovaté.

Proč je kakao toxické pro psy?

V kakau se nachází theobromin, který je pro psy silně toxický. Vyvolává zejména poškození ledvin a při vyšších dávkách může způsobit úhyn v důsledku srdečního a respiračního selhání. Toxicita závisí na podílu kakaa Např. čokoláda na vaření je 10x více toxická pro psy než čokoláda mléčná.

Jak je toxická čokoláda pro psy?

Toxicita závisí na podílu kakaa Např. čokoláda na vaření je 10x více toxická pro psy než čokoláda mléčná. Nadměrné množství cibule (>5g/kg váhy psa na den) je škodlivé, neboť obsahuje allyl (propyl)disulfid (APDS), který způsobuje hemolýzu a anémii.

Může to být toxické pro psa?

Ale již ne každý ví, že některé lidské potraviny či pokrmy, které jsou pro lidi v některých případech i zdravé, mohou být pro psa toxické - tedy jedovaté. Není jich zrovna málo, v některých případech nejspíš budete překvapeni. Následuje seznam potravin a nápojů pro lidi, které byste svému psímu miláčkovi rozhodně neměli podávat.

Související příspěvky: