Jak se zbavit otravy jídlem?

Obsah

Jak se zbavit otravy jídlem?

Jak se zbavit otravy jídlem?

Většina případů otravy jídlem je velmi mírná a trvá jen jeden nebo dva dny. Abyste se z ní dostali rychleji, pijte hodně tekutin. Není nutné připomínat, že je nejlepší voda, samozřejmě nekontaminovaná, a neslazené čaje. Pomůže také dietní strava typu suchý toustový chléb a odpočinek, klidový režim.

Kdy začít otravu jídlem?

Příznaky otravy jídlem obvykle začínají během jednoho až dvou dnů od požití zkažené potraviny, avšak mohou začít kdykoli v období několika hodin až několika týdnů od požití potraviny. Ve většině případů tyto příznaky odezní během pár dní a dojde k úplnému uzdravení. Otravu jídlem lze většinou léčit doma, aniž by bylo nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Jaké jsou příznaky otravy jídlem?

Příznaky otravy jídlem, které prožijete, se budou lišit podle toho, čím přesně bylo vaše jídlo kontaminováno (např. bakteriemi salmonely nebo listerie). Nejvyšší riziko otravy potravinami mají velmi mladí nebo naopak staří lidé a také ti, kteří mají oslabený imunitní systém.

Kdo je příčinou otravy jídlem?

V posledních letech je v České republice nejčastější příčinou otravy jídlem bakterie rodu Campylobacter ( 1 ). Tyto bakterie se obvykle nachází v syrovém nebo nedostatečně tepelně upraveném mase (zejména drůbežím), nepasterizovaném mléce a neupravené vodě.

Související příspěvky: