Na pověře, že se můžete otrávit zelenými rajčaty?

Obsah

Na pověře, že se můžete otrávit zelenými rajčaty?

Na pověře, že se můžete otrávit zelenými rajčaty?

Na pověře, že zelenými rajčaty se můžete otrávit sice je malý kousíček pravdy, ale řekněte sami, jíte syrové nazelenalé brambory? Testy prováděné v Německu ukázaly, že zelených rajčat není potřeba se obávat. Zelené skvrny na rajčatech, (ale i na bramborách) ukazují na přítomnost toxické, termostabilní látky solaninu.

Jak se dozrají zelená rajčata?

Zelená rajčata dozrají, když je na konci sezony otrháte,vytřídíte poškozené a nahnilé plody a uložíte je na ploché tácky, které necháte blízko okna. K rajčatům můžete přidat buď několik zralých rajčat nebo jablko. Tácek můžete nechat odkrytý nebo jej přikrýt perforovanou potravinovou fólií.

Proč jsou zelená rajčata zdraví nebezpečné?

Protlaky ani čatní ze zcela zelených rajčat tedy nejsou zdraví přímo nebezpečné, Za zdravotně rizikové se ale považují zelená rajčata nakládaná na kyselo a pečená zelená rajčata, takzvaná americká. Pro tuto úpravu lze použít zřídka pěstovaný druh rajčat označený jako Green-Zebra-Tomate, který má i ve zralém stavu zelenou slupku a neobsahuje solanin.

Co se zelenými rajčatami dělat?

Co se zelenými rajčaty? 30 / 10 / 2013. Co se zelenými rajčaty? Ze zelených rajčat není třeba dělat úplné strašáky. Ano, obsahují solanin, ale jeho množství se snižuje kvašením a tepelnou úpravou. Obecně se však doporučuje nekonzumovat denně víc než 100 g zelených rajčat a dětem se nedoporučují vůbec.

Související příspěvky: